УРОК –ПОДАРУНОК
З ОСНОВ ЗДОРОВ’Я
2 КЛАС
ТЕМА «Особиста гігієна. Догляд за зубами»
Вчитель : Кваша Тетяна Полікарпівна
село Голдашівка
район Бершадський
область Вінницька
УРОК - ПОДАРУНОК
Тема. Ранкові і вечірні гігієнічні процедури. Практична робота Як правильно доглядати за порожниною рота.
Мета .Розповісти учням про ранкові та вечірні гігієнічні процедури; поглибити знання
про значення гігієнічних навичок; учити доглядати за ротовою порожниною; вихову¬-
вати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за
різних умов.
Обладняння. Ілюстрації, презентація, Лялька, Картки, Віник , миска, Мило.
Тип Уроку . Урок формування та вдосконалення знань , умінь та навичок
Хід уроку
І Організація учнів
Встали , діти , всі рівненько .
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
У нас сьогодні незвичайний урок , а саме урок – подарунок.
А який подарунок ви б хотіли б отримати?(Такі подарунки ви отримуєте від батьків)
А до нас завітало багато гостей. Але ще є один незвичайний гість –це Зубчик.
Який вам запропонує цікаві завдання,дасть багато корисних порад – це і буде для вас подарунок.
ІІ Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності.
_ Якою справою займаються звірята?
- А що робить киця?
А для чого людям потрібно вмиватися?
Розповідь учителя
Ти вже знаєш , що чистота – це запорука здоров’я.І тому правила особистої гігієни треба виконувати щодня.
А зараз послухайте пісеньку Мийдодира . До чого закликає він?
Отже,що ви зрозуміли?
Зранку потрібно мити руки , обличчя, вуха. Почистити зуби. Витертися сухим чистим рушником.
Протягом дня не забувати мити руки після прогулянок, відвідуванням туалету, перед вживанням їжі.
Увечері перед сном слід умитися , почистити зуби, вимити ноги з милом.
ІІІ Вивчення нового матеріалу
1 Повідомлення теми
2 Поміркуйте! Скільки бактерій зібрано на брудних руках.
3 Гра « Намалюйте портрет» Намалюйте вірус , яким ви його уявляєте.
Щоб позбутися мікробів потрібно…подружитися із засобами гігієни
4( Кошик із засобами . Дитина відгадує і показує відгадку)
• Маю я зубців багато,
Зачешу вас, як на свято. (Гребінець)
• Я — м’якенький і завзятий,
Люблю діток витирати. (Рушничок)
•
•
• Як голівку будеш мити —
Не забудь мене налити. (Шампунь)
Мию , мию залюбки ,
Мию там , де брудно.
А купатись не люблю, бо від того худну. ( мило)
• Ти нас, мабуть, знаєш, друже.
Ми тобі потрібні дуже!
З нами вірно ти дружи,
Свої зуби збережи. (Зубна паста і щітка)
Правила догляду за шкірою.
Тіло людини вкрите шкірою, крізь яку виділяється піт та жир. На ній збирається пил, бруд. Тому обов’язково слід звільнити шкіру від бруду.
Вмиватися і руки мити треба щодня, купатися раз на неділю. Голову також необхідно мити регулярно, використовуючи шампунь І не забувати мити вуха. Щоб не трапилась така пригода.
ВІрш
Стрілись мухи дві весною
Говорили між собою.
Каже муха другій мусі:
- Щось дзвенить у мене в вусі.
- І сказала друга муха.
- Ти погано мила вуха.
- Як не будеш вух ти мити .
Будуть вуха ще й боліти.
Практична робота( миття рук)
Правила миття рук. (вивчають) (Миска ,мило)
Робота в парах « Пазли»
Фізкультхвилинка Сонечко проснулось, потягнулось, в різні боки повернулось Стали квіти виростати ,пташки голосно вітати , стали діти танцювати , любе сонечко вітати.
Правила догляду за зубами.
Експеримент
Учитель насипає пісок поблизу стіни.
— Вам подобається, коли в нас стало брудно в класі?Що ж потрібно зробити?
— Дійсно, слід підмести. (Один з учнів підмітає.)
— Коли ми їмо, на зубах залишаються залишки їжі, подібні до цього сміття. А що ж виконує роль віника? Так, зубна щітка. Сам( вона вимітає залишки їжі, вичищає щілинки між зубами. Наша промисловість випускає різноманітні зубні щітки.
В мене щітка зубна,
Подивіться, ось вона.
Зверху вниз і навпаки Чищу зуби залюбки.
— Зуби чистити треба вранці та ввечері, не користуватися чу-жою зубною щіткою. Почистивши зуби, щітку слід промити і по-ставити у склянку, догори голівкою. Не можна колупати зуба гол-кою чи шпилькою, слід користуватися зубочисткою. ПІСЛЯ ЇЖІ потрібно прополоскати рот теплою водою.
— Якщо ви не чистите зуби, мікроби в роті швидко розмножу¬ються і виробляють кислоту, що руйнує зуби.
—
Щоб здорові мати зуби,
Треба чистити їх, любий,
Після їжі. Знай це чітко!
Є для цього паста й щітка.
(перегляд мультфільму) Крокодил
Перегляд як зберегти зуби здоровими
Робота з підручником. Вірш « Хвора Киця»
-Які поради дав лікар киці?
Гра «Так чи ні?»
Якщо ти згоден із тим, що почуєш, скажи: «Так» - і плесни в долоні.
1. Вмиватися потрібно щодня вранці і ввечері. Так чи ні?
2. Зуби слід чистити вранці, ввечері і вночі. Так чи ні?
3. Перед сном треба мити ноги. Так чи ні?
4. Мити руки потрібно в один і той самий час. Так чи ні?
5. Чистити зуби слід зубною щіткою і пастою. Так чи ні?
6. Щомісяця треба перевірятися у стоматолога. Так чи ні?
Практична робота
(Змагання.)
На столі розкладені різні предмети - щітка для одягу, зубна щітка і паста, склянка, руш¬ник, мило тощо.
Два учні вибирають предмети, потрібні для того, щоб почистити зуби. Потім показують, як вони чистять зуби. Решта учнів спостерігає. Піс¬ля закінчення діти вказують на помилки, обго¬ворюють їх.
Хто зробив усе правильно - той переміг.
Пам’ятка «Як зберегти зуби здоровими» .
• ( Спочатку треба вимити руки з милом.
• Зубну щітку добре промити під струменем води і струсити.
• Нa щітку вичавити трохи зубної пасти.
• Верхні зуби слід чистити згори вниз, нижні — знизу догори. Кілька разів, несильно натискаючи, провести щіткою праворуч і ліворуч; так само чистять зуби і зсередини.
• Потім необхідно добре прополоскати рот водою кімнатної темпе¬ратури.
• Ретельно промити зубну щітку, струсити і поставити в склянку ручкою вниз, щоб щітка добре просохла.
• Зберігати свою зубну щітку, пасту слід у зразковій чистоті, в од-ному місці (на поличці, на підставці).
Підсумок уроку
Які ранкові та вечірні гігієнічні процедури ви знаєте?
Який вид роботи вам сподобався?
( Роздача Пам’яток)
|