Урок - гостини
Тема : Твори Ганса Крістіана Андерсена. Казка « Принцеса на горошині»
Мета: Познайомити учнів із творчістю Г. К. Андерсена, вдосконалювати
техніку свідомого виразного читання, вчити аналізувати прочита-
не, збагачувати словниковий запас; розвивати образне мислення ,
зв’язне мовлення; прищеплювати любов до казки, бажання читати;
виховувати інтерес до творчості письменників- казкарів та бажан-
ня поповнювати свої знання.
Обладнання : ілюстрації казкових героїв,комп’ютерна презентація, картки.
Тип уроку: урок формування та вдосконалення умінь та навичок.
Жанр : урок - гостини
Хід уроку
Організаційний момент
Дзвоник пролунав веселий,
Дружно всіх він кличе в клас.
Що ж цікаве на уроці
Пропоную я для вас?
Розпочати нашу роботу хочу із загадки. Будьте уважні.
Ця дивна країна
Довкола – чудесна,
І все там чарівне,
Скрізь – диво - краса,
Подумайте, друзі,
Промовте, будь ласка,
Яка це країна?
Згадали це ж…(казка). ( напис на дошку)
ГРА « МІКРОФОН»
Що ви очікуєте від уроку?
Сьогодні у нас незвичайний урок -
у світ казки й фантазії зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не раз,
та знову вона завітала до нас.
Мовленнєва розминка
У цьому палаці живе Фея Казок.
І до себе на гостини нас запрошує . Вона заварила чай і чекає на гостей.
Першим прибув Карлсон і пропонує нам провести
ГРУ « СОНЕЧКО»- скоромовки
Сонечко, сонечко
Виглянь у віконечко.
Ми тебе чекали
Зранку виглядали. ( Ілюстрація Сонечка)
Як сонечко радує теплом і світлом усе живе, так і казки зігрівають радістю, любов’ю , теплом ,душу і серце кожної дитини.
ГРА « ПАВУТИНКА» - ГРОНУВАННЯ
Які почуття чи асоціації викликає у вас слово « казка»
Сакра чусаде
Казка
Робдо чавністьрі
( Робота з деформованими словами)
ГРА « ПАЗЛИ»
Казку відгадай, а тоді віршик прочитай.
Казка в гості завітала,
В коло друзів всіх зібрала
Будем вірно ми дружити,
Буде вічно казка жити.
Мрії наші теж здійсняться,
Будем казочку читать.
Будемо в нас на уроці
Казку прославлять.
ДИХАЛЬНА ЗАРЯДКА
Уявіть квітку – семицвітну, вдихніть її аромат.
Подуйте так, щоб листочок полетів.
Карлсон любить літати , тому і вам пропонує.
( Читання таблиць)
Мотивація навчальної діяльності
А хто ще завітав на гостину до Феї казок? (Незнайко)
Він теж хоче дізнатися багато нового.
- Який розділ вивчаємо?
- В чому полягає особливість літературних казок? ( Мають автора)
Повідомлення теми
Діти , ви перегорнули чимало казкових сторінок, які відкрили вам світ фантазії й мудрості. Сьогодні ми помандруємо у далеку країну Данію, де познайомимось із
Г. К. Андерсеном.
Сприйняття й засвоєння учнями нового матеріалу.
1) Розповідь учителя (презентація про автора)
Народився датський письменник славетний казкар в 1805році в місті Оденсе.
Він був єдиною дитиною в сім’ї. Батько був його грамотною людиною, любив книги і заохотив до читання й сина. З дитинства майбутній казкар був мрійником, любив придумувати різні історії.
Андерсен з раннього дитинства любив театр. Його улюбленою грою була гра в ляльковий театр. Він сам писав п’єси, придумував акторів-ляльок, шив їм костюми. Це захоплення він зберіг і в юності.
А пізніше захопив його світ казок. Він пише такі казки як « Русалонька»,
« Дюймовочка», « Снігова королева» « Гидке каченя».та інші.
Герої Андерсена вчать добра й справедливості, віри у краще,
уважного ставлення до кожної істоти, милосердя та співчуття до слабших.
Помер видатний датський письменник, , у віці сімдесяти років 4 серпня 1875 року в Копенгагені.
2)Слухання казки ( аудіо запис)
( на дошці Ілюстрації до казки)
- Яка ілюстрація зайва?
3 Словникова робота ( закриваю слова)
Брама –великі ворота Гра « Заєць і вовк»
Уранці
Матрац
Склепила – не спала
Занепогодило- задощило
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Всім нам відпочити.
Хочу на фізкультхвилинку
Усіх запросити.
Гномик зробив нам сюрприз він запросив в гості і Сніговика.( Муз .пауза)
Закріплення вивченого матеріалу
- А хто ще завітав на гостину?
Так Кіт у чоботях і він хоче почути як ви читаєте?
4) Робота над текстом.
Читання « Ланцюжком»
-Про що мріяв принц?
- Чим він був засмучений?
- Як і коли з’явилася принцеса?
Читання « Бджілки»
- Що поклала стара королева на голі дошки?
- Скільки зверху накинула матраців і перин?
Читання « Небо і земля»
Робота в парах
« Знайди пару»
Не склепила справжня
Принцеса музею
Потрапила до очей
Переказ казки за ілюстраціями ( оцінювання)
Гімнастика для очей ( таблиця шульте)
Гра « Квіточка» « Будь уважний»
Гра « Незнайко» ( лінійкою закривають частину слів)
Гра « Доповни речення»
Раптом….
І ось принц…
Струмені…
Уранці…
Гра « так- ні» Картки
Так ні
Жив собі один принц
Якось увечері випав сніг
За ворітьми стояла принцеса
На голу дошку королева поклала квасолю
А зверху накидала двадцять перин
Підсумок уроку
Всі гості зібралися і Фея вирішила їх пригостити тортом.
Ви теж їй сподобалися і на згадку про урок вона дарує вам чарівні скриньки . Відкривши їх, ви знайдете там сюрприз. ( Розмальовки)
А чи справдилися ваші сподівання?
Домашнє завдання
Переказ казки
|